Ogrzewanie

Mały dom? Warto postawić na kocioł dwufunkcyjny

Odpowiedni wybór systemu centralnego ogrzewania ma duży wpływ na codzienne funkcjonowanie domowników. Mowa przede wszystkim o komforcie. Wiadomo, że stały dostęp do ciepłej wody oraz zapewnienie optymalnej temperatury mieszkania jest istotne dla użytkowników.

Oczywiście wpływ na decyzję o tym, jaki kocioł będzie najbardziej wydajny, ma kilka czynników. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na powierzchnię domu. To od niej zależy bowiem, jakimi parametrami powinien charakteryzować się piec i cały system CO.

Piec z łatwością można ukryć

W przypadku niewielkich domów albo mieszkań, gdzie potrzebne jest tego typu rozwiązanie, doskonale sprawdzi się na przykład piec CO dwufunkcyjny. Zasada jego działania jest prosta. Odpowiada on zarówno za ogrzewanie pomieszczeń, jak i wody. Oczywiście w przypadku tej drugiej funkcji zapas wody jest ograniczony, natomiast nie na tyle, by nie mieć możliwości komfortowego umycia się lub posprzątania pokojów. W przypadku wbudowanego podgrzewacza przepływowego zaczyna on działanie dopiero po uruchomieniu, dlatego powinien być umieszczony w łazience lub kuchni bądź w niewielkiej odległości od tych pomieszczeń. Dzięki temu będzie działał optymalnie i ograniczy się sytuacje, w których woda nie jest wystarczająco ciepła.

Bezproblemowa instalacja

Dużą zaletą kotłów dwufunkcyjnych są bez wątpienia ich rozmiar oraz możliwości montażu. Te ostatnie nie stanowią wyzwania dla specjalistów. Bez większych kłopotów można je umieścić w wybranym miejscu. Ze względu na stosunkowo niewielkie gabaryty są to urządzenia wiszące, które warto na przykład zamontować między szafkami. Możliwa jest nawet boczna zabudowa, co w dużym stopniu wpływa na estetykę wnętrza. Tego rodzaju sprzęt nie wymaga też ingerencji użytkowników, co stanowi kolejną ważną zaletę. Nie ma się więc co dziwić, że jest coraz częściej wybierany przez wielu inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *