Kotły

Szeroki wybór kotłów na gaz

Dzięki odpowiednio dobranym źródłom ogrzewania domu można wiele zyskać, zarówno pod względem finansowym, jak i funkcjonalnym czy estetycznym. Wybór tego rodzaju asortymentu jest na tyle szeroki, że bez problemów można dopasować kocioł do potrzeb oraz preferencji.

Bardzo popularnym paliwem jest z całą pewnością gaz ziemny. Wielu inwestorów stawia na niego z powodów ekonomicznych oraz ekologicznych. Nie można nie zauważyć, że jest to także doskonałe rozwiązanie pod względem wydajności i funkcjonalności. Większość urządzeń to modele niemal bezobsługowe, dlatego są tak komfortowe w użytkowaniu.

Warto pamiętać o funkcjonalności

Warto mieć świadomość, że od tego, jaki kocioł gazowy się wybierze, zależy wygoda codziennego funkcjonowania w domu lub mieszkaniu. Tego typu sprzęt odpowiada przede wszystkim za zapewnienie ogrzewania w budynku. Ważne jest jednak także, by dysponować stałym dostępem do ciepłej wody. Właściwie dobrany piec jest w stanie to zapewnić. Możliwości są dwie: albo urządzenie jednofunkcyjne z dodatkowym zasobnikiem pojemnościowym, albo dwufunkcyjne, które posiada podgrzewacz przepływowy.

Oczywiście należy rozważyć, która opcja będzie lepsza w odniesieniu do konkretnego budynku. Zasobnik w kotle jednofunkcyjnym daje gwarancję natychmiastowego dostępu do ciepłej wody, która jest magazynowana. W przypadku podgrzewacza zaczyna on działanie dopiero po uruchomieniu, co oznacza, że trzeba chwilę poczekać, a poza tym zapewnia ograniczoną ilość wody, bo taka jest jego wydajność. Jednoczesne korzystanie przez kilka osób jest więc raczej niemożliwe.

Inne cechy też ważne

Niewątpliwie kocioł jednofunkcyjny warto zamontować z większych domach, a dwufunkcyjny w budynkach lub pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. W przypadku tego drugiego zaletą są na pewno niewielkie gabaryty, co pozwala na umieszczenie urządzenia na przykład w łazience lub kuchni. Na pewno warto też pomyśleć o piecach wyposażonych w technologię kondensacyjną. Dzięki temu są w stanie odzyskiwać ciepło ze spalin. To z kolei oznacza dużo większą wydajność, niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *